TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • ord fra fingrene, I + II , by Qvakk

  • Generell diskusjon / "off topic" emner, media, annonser pÃ¥ Finn.no, video fra YouTube osv
Generell diskusjon / "off topic" emner, media, annonser på Finn.no, video fra YouTube osv
 #55103  av MRQuoc
 
«Livet tok en hard og lang sving»

Veldig mange vet hvorfor livet mitt tok en lang sving , noen skjønner det kanskje ikke.
For å i det hele tatt skjønne mer , setter man gjerne tekst til tankene.
Ettersom det er veldig korte innlegg her og tema Toyota sportsbil er integrert i dette forumet , er det kanskje deilig å lese litt annet litteratur, det er kanskje det som gjør at jeg enda sitter å leser forumets tråder , de trådene som har mindre fagkunnskap og spørrende tråder utenfor bilens verden er som regel mest interessant.
Som dere sikkert har merket, har forum-steder på nettet eksplodert, tar vi tanke på sosialantropologi , kan man se at grupperingen og kontakten mellom mennesket er økende mot hobby spesielt på nettet, det store www som engang ble skapt tidlig 90tallet.
Man bruker bestemt nettet til å søke etter noe, innerst inne søker man mere kunnskap om noe som man interesserer seg i, alt fra bil til religion , sekter og om litt kan man søke mer kunnskap om en rase langt borte fra Earth, the planet. Hva er det som driver en til å gruppere seg? hva er det som gjør at det er mye lettere å komme sammen? finne felles interesse og dele kunnskaper ? Det er noe med mennesket, livet er ett eneste søk mot tilfredstillelse før døden inntreffer, men bak døden lurer ett nytt liv . Det sies at man går igjennom en tunnel med skarp lys i den andre enden når man dør, kanskje tunnelen er med å gi fred i sjelen som vandrer der mot det nye livet, der ting starter på nytt...

Noen ganger i livet føles det som du blir drept, følelsemessig. Helt tvungen til å gi opp noe man virkelig følte tilfredstillelse, og en urolig sjel vokser frem. Det er virkelig hardt og koster ressurser å omstille seg til nye omgivelser. Ressurser betegnes som indre krefter, ork og ikke minst økonomi.
Uansett .. Nå ligger jeg på en sofa, den er stappfull av klær og masse ledninger og deler til noen produkter som en tid siden var fullkommen og ikke minst ledninger. Det vil si med andre ord at jeg bruker sofaen som lagringsplass , korttidsparkering kan man nesten si, bare jeg glemmer at jeg skal forsette å sette de på riktig plass. Rommet er ett evig rot , og ting begynner å hope seg opp i pappesker på pappesker , all små duppeditter med ledning på går i ett og andre ting i andre esker. Jeg føler misnøye når det slår meg i bakhodet at jeg burde kaste halvparten av tingene. Det er ganske leit å set ting forsvinne , som du har brukt ressurser på å skaffe .. for nettopp tilfredstillelse i det ene øyeblikket i livet for så å bli kastet i neste. Jeg er ikke det mennesket som kaster ting, men denne gangen gjør jeg det. Det har nå gått 4 esker av elektroniske personlige duppeditter, noen ting har jeg gitt bort og andre står igjen i venteesken .. Den stasjonære pc´en er også koblet ned, ligger i deler og vurderes solgt, bare den har vært hard å vurdere etter 4 år tjeneste , trofast som den har vært med null problem. Atter en gang går de hvite pelshøytalerne mine ned i esker og den eneste grønne planten jeg har er død, alt føles ganske trist , en død i dette rommet føles nær.
Selv skal jeg ikke flytte, men alt står klart til å vandre av sted. Vollen rett utenfor Holmen i Akershus er spotted ut som mulig bosted. Selv har jeg ikke tenkt lenger, kanskje fordi jeg ikke ønsker å tenke lenger men en ting vet jeg, at jeg vil til Vollen. Jeg er nå under permisjon i 9 ukers tid, selv må jeg på kurs, noe jeg nøler litt med akkurat nå. Hva er det jeg egentlig vil? personligheten min betegnes som lederskikkelse, handlekraftig person i stressende miljø. Det står i familiens genetiske familietre med kinesisk ætt skrevet på tekst 760 år tilbake i tid. Jeg lever ikke opp til forventningene i familien, så hvorfor skal jeg prøve meg i en ekstern bedrift ?
mens slike tanker raser igjennom hode og kropp, vil sjelen min gjøre noe annet. Man er som jeg skrev tidligere .. søkende mot tilfredstillelse, og når karriære ikke er en del av sjelen, slutter man å bry seg om status og ikke minst økonomi. Jeg føler jeg har ting som føler tilfredstillelse, blant annet MR2´en , selv om den ikke er i topp stand , føler jeg forsatt at livet stopper opp hver gang jeg setter meg i bilen. Den er en fare i trafikken , både for meg og andre medtrafikanter med sine feil og mangler, men jeg bryr meg ikke .. det er min bil, min gjenstand og i den sitter min sjel. Jeg begynner å bry meg mer om meg selv enn andre rundt meg, etter at jeg har blitt alene har det vært mer passende å tenke mindre på andre mennesker, noen ganger kan jeg føle ensomheten .. andre ganger gjør den sin nytte.
Men nå klapper jeg sammen iboka mi, finner senga og kanskje forsetter på denne tråden ved en senere anledning .. om det kommer , om det passer ... men inntil videre .. kjør forsiktig :)
Sist redigert av MRQuoc den 05 aug 2004 00:32, redigert 1 gang totalt.

 #55121  av DannyBoy
 
Måten du skrev på og reflekterte over ditt eget liv var imponerende må jeg si. Bra skrevet.

Livet er ikke alltid enkelt nei, men du må jo tenke på det som er positivt. Kommer til å ordne seg til slutt, slik tenker jeg ihvertfall, og håper det ordner seg for deg... :wink: :)

 #55136  av hmsilset
 
[quote="DannyBoy"]Måten du skrev på og reflekterte over ditt eget liv var imponerende må jeg si. Bra skrevet.

Er enig i at han skriver veldig bra.Helt sprøtt at
det går an å skrive sånt på sparket!

 #55146  av bose
 
sånn går det når man gjør det bra på skolen :roll:
MRQuoc.
Livet har sine opp og ned tider . Det vet alle, men man burde altid gjøre det beste utav det....

 #55148  av MRQuoc
 
takk takk .. men det var bare for litt "god" lesing for alle her inne , jeg har det meget bra :P .. bare reflekterte litt rundt meg :)

 #55162  av Remi
 
:D

 #55271  av MRQuoc
 
Ord fra fingrene II

Det er ikke hver dag man kjøper seg ny mobil , spesielt når den forrige fungerer utmerket, med tanke på omgivelsene mine som forandrer seg har jeg gått til innkjøp av ny mobil , nesten samme type bare annen farge. Nemlig den hvite T630, den er ikke spennende for meg i det hele tatt siden den forrige var T610, men siden den passer kosmetisk til ibook´a og kostet 100,- tok jeg den. Blant alt rotet i rommet er det ibook´a og den nye telefonen som lyser opp og viser midtpunktet i livet , men da har vi sett bort fra det hvite dopapiret noen meter ifra ..
Jeg surfer innom applestore.com , titter igjennom produktlisten og tenker ut hva jeg egentlig trenger, kjøpelysten er stor for tiden selv om kredittkortet vrir seg i lommeboka og innkassobyrået kan høre mine tanker. iPod er noe jeg har ønsket meg lenge , fra første lanseringsmodell, men som alt annet i livet har det latt vente på seg. Mens jeg surfer sitter jeg å ser på esken av høytalere som jeg ifjor eller kanskje i år ? kjøpte igjennoom @lpher , jeg har enda tilgode å gjøre det prosjektet ferdig .. kanskje jeg skal avslutte med en iPod som spiller ? klistre på halvspiste epler med "inside" eller "powered" på hver siderute og vise at jeg er annerledes. Bare bilen min er annerledes, tidløs design med vippelykter som er så skjønne at venninnen min slikker på meg hver gang hun ser meg komme i den. Mens tankene om hvordan ting kan settes inn i bilen , kom jeg på at bilen trenger kostmetisk behandling samt mekanisk og da stopper jo ideéne mine og alt ble litt negativt.
Avslappet i den rotete kortidsparkerings-sofaen min, slurper i meg vietnamesisk kaffe med melk og sukker mens Pondus, min katt, kvesser litt klør ved siden av meg, stryker seg inntil låret, maler litt , strekker seg , legger seg ned og vrir seg, strekker seg enda en gang, gnikke mer på meg og står så høyt med ryggen at det er fare for fall, utrolig nok klarer den å vise at den trenger litt kos og det uten å si ett eneste ord.
Mens katta holder på , sitter jeg å designer ett hus. Arkitektonisk vranglære om jeg setter dette huset ut i livet , men det er en slik jeg vil ha. huset er en avlangt kloss i glass, med inngangen under tak i sammen med carport og selvfølgelig en fin terrasse på den andre kortsiden. Huset er ikke mer enn 6 meter i bredden og 11meter i lengden , med de få veggene som er der , vil det knapt bli 55-60kvm boareal på en etg. Bygningsmaterialer er av glass, stål og stein .. med andre ord kjempedyrt , men allikavel ganske så vedlikeholdsfritt, man trenger bare en høytrykkspyler og litt vann. maling blir luksus utvendig, kulden om vinteren blir kanskje det værste problemstillingen , men hva bryr vel meg? som vil se igjennom veggen og ut i naturen om morgen , dagen og utover kvelden til natten kommer og spiser opp døgnet som gikk. Jeg får slutte å drømme, stikke ut i bilen og kjøre mens det er få medtrafikanter som jeg kanskje kan skade ved uhell. koskos

 #55276  av DannyBoy
 
Og gutten fortsetter... :wink: :D

[Offtopic]Ser du er ifra Drammen. Vet du om han som kjører den Celica 96.mod GT? Hvertfall han prøvde å lure meg :x Det var gjeld på bilen :(
Men men :P MÃ¥tte bare si det :D [/Offtopic]

 #55278  av MRQuoc
 
tenker du på den gule ?

 #55279  av DannyBoy
 
MRQuoc skrev:tenker du på den gule ?
Nei, denna var svart, og hadde bulk ved venstre bakhjul.
Stått LEEEEEEEENGE på autodb nå...

 #55376  av MRQuoc
 
Tja , jeg bryr meg sjelden om MK6celica her i drammen , siden der er utrolig mange av dem i drammen , som regel er det eldre generasjoner som eier dem , og vet ikke noe annet enn gass og brems , samt hvordan bilen ser ut.. nemlig litt sporty utseende. At det er Toyota som lager dem kom sikkert som ett sjokk for mange av eierne så man slutter å bry seg :)

Jeg vet bare om en gul , og en Svart som hadde Celica sticker på døra , om det var gt vet jeg ikke , men jeg har ikke sett de på lenge .. kanskje fordi jeg ikke ser etter dem heller .. :)