Side 1 av 3

Skyline R33 V-spec i stavanger...

Legg innLagt inn:01 mai 2003 19:37
av MR2turbo
Filmet Topstylings skyline i går.. heftig bil!! må bare høres og sees live ;)

http://www.home.no/mlundber/R33topstyling.avi

Legg innLagt inn:02 mai 2003 02:31
av erling
Tøft. 8) Fant en snutt av samme bilen på 200sx-ogn og her om dagen:

http://www.support247.no/topstyling/top ... 0GTR33.zip

Legg innLagt inn:02 mai 2003 09:23
av MR2turbo
ja, så den jeg og.. :)

Legg innLagt inn:03 mai 2003 11:02
av st185_viking
Faktisk ein GTR-R33 her i Haugesund óg

Legg innLagt inn:03 mai 2003 12:16
av MR2turbo
Ja, det er vel den sølvgrå til JSI? :)

Bilde

Legg innLagt inn:03 mai 2003 15:55
av st185_viking
Stemmer god kammerat og kolega av meg som eige den :D

Legg innLagt inn:18 jun 2003 15:46
av erling
MR2turbo skrev:Ja, det er vel den sølvgrå til JSI? :)

Bilde
Denne ble godkjent på tilsynet i Haugesund i dag. På historisk grunnlag. Skulle bare betale "littegrann" toll, så er skilta i boks. Så enkelt var det. :)

Legg innLagt inn:18 jun 2003 15:50
av Amund
hva vil det egentlig si å få godkjent bilen på historisk grunnlag? og er det fritt fram til å registrere sjeldne biler på det grunnlaget?

Legg innLagt inn:18 jun 2003 15:56
av erling
Det er vel for å bevare bestanden fra utrydding ellerno. :D Det er maks 2 eller 3 biler av hver type som kan godkjennes slik. F.eks Eunos Cosmo-kvoten er jo allerede full.

Forstod det slik at man slipper å bygge om noe som helst på bilen for at den skal kunne godkjennes slik. Lykter er jo speilvendt på RHD.

Legg innLagt inn:18 jun 2003 16:15
av CelicaTurbo
hm, men når biler er tatt inn på historisk grunnlag og kvoten er full er det så godt som umulig å få godkjent flere biler da :(

kan kanskje gjøre det vanskeligere dette selv om vi nå har landets første registrerte Skyline..

Legg innLagt inn:18 jun 2003 16:18
av Mr2 Mk2
jævli kul lyd,feit var den å..Er det ikke en skyline med ventrssratt i norge mener å huske det?

Legg innLagt inn:18 jun 2003 16:23
av Amund
er ikke dette nr 2 eller tre da? den som var på autofil har også skilter sies det her i bergen... og skyline nr 5 i køen er på vei inn tror jeg..

Legg innLagt inn:18 jun 2003 17:35
av FiDo
erling skrev:
MR2turbo skrev:Ja, det er vel den sølvgrå til JSI? :)

Bilde
Denne ble godkjent på tilsynet i Haugesund i dag. På historisk grunnlag. Skulle bare betale "littegrann" toll, så er skilta i boks. Så enkelt var det. :)
Nope, nå snakker du om noe du ikke vet.. Det er _ikke_ skilter på denne bilen.
Eigeren er kompis av meg. Snakka nettopp med han, og sa til an ka som stod her, da bare lo han, lurte fælt på hvor disse ryktene kom fra.. :lol: Å noen enkel sak å få skilter er det heller ikke... :?

Legg innLagt inn:18 jun 2003 17:59
av erling
Hmmm. Jaha.. :D OOps..

Hørte vel feil jeg da.. :oops:

Fint vær idag forresten. Bilde

Legg innLagt inn:18 jun 2003 18:29
av Erlend
Moren min er toller, og jeg spurte henne om det var mulig, teoretisk sett, å få inn en sjelden japansk bil som ikke var registrert i Norge noensinne før på "historisk grunnlag". Hun sto på sitt og sa at det ikke finnes noe som heter "historisk grunnlag" hvis man skal importere bil. Det eneste er veteranbiler. Sålenge bilen er veteran kan den tas inn billig, men det at det er så og så mange biler i Norge av sorten, skal visstnok ikke ha noe å si i det hele tatt! Hva mener dere, har dere hørt noe om dette?