Side 1 av 3

nytt vognkort

Legg innLagt inn:27 feb 2003 20:09
av CelicaTurbo
Fikk tilsendt nytt vognkort fra veikontoret i dag. Jeg skjønte ikke helt hvorfor umiddelbart men det stod en gul post-it lapp på vognkortet:

"Sender et nytt vognkort hvor slagvolum er korrekt, vennligst makuler det gamle vognkortet."

Vel, det gamle hadde 1998cm^2 som slagvolum mens det nye har 1997cm^2 oppført.. altså 1kubikk cm i forskjell :)

Lurer på hva som fikk de til å merke feilen jeg? :)

Legg innLagt inn:28 feb 2003 02:50
av chris
Sier litt om hva de bruker tid og ressurser på hos biltilsynet... Og hva de GIDDER å bry seg med. Gir også forståelse i hvorfor det koster så jævlig alt man gjør hos de..

Legg innLagt inn:28 feb 2003 14:18
av MR2turbo
Hehe, de folka der overasker stadig.. Det er godt at de legger arbeid ned i sånne viktige ting :roll:

Legg innLagt inn:28 feb 2003 14:24
av chris
Man blir ordløs av sånt...

Legg innLagt inn:28 feb 2003 15:09
av CelicaTurbo
lurer på om jeg kan hente inn slagvolumavgift for 1cm^2 jeg? altså kreve det tilbakebetalt? :D

Legg innLagt inn:28 feb 2003 15:28
av chris
Tja, hvorfor ikke? Skal de være A4, kan man vel være A4 tilbake? Jeg ville nok prøvd :)

Legg innLagt inn:28 feb 2003 16:13
av Goose
lurer på om jeg kan hente inn slagvolumavgift for 1cm^2 jeg? altså kreve det tilbakebetalt?
veikontoret har oppdaget feilen og så tenkte de sikkert at hvis dem sender deg nytt vognkort med en gang så kanskje du oppdager ikke feilen og dermed ikke saksøker dem for feil og penge svindel. eller no. :lol: :wink:

Legg innLagt inn:28 feb 2003 16:23
av jumbo
Hvor mye rente burde du ha krav på? :lol:

Legg innLagt inn:28 feb 2003 21:44
av CelicaTurbo
tenker jeg ikke gidder for det er sikker masser av byråkrati å gå gjennom og de har vel aldri gjort noe slikt før tipper jeg, selv om det faktisk står i forskriftene at endring av avgiftsmessig status fører til innbetaling eller tilbakebetaling av avgift.. lurer på om det også er mulig å lette bilen for en del kilo og kreve vektavgiften tilbake? :)

Legg innLagt inn:01 mar 2003 02:16
av jumbo
CelicaTurbo skrev:lurer på om det også er mulig å lette bilen for en del kilo og kreve vektavgiften tilbake? :)
Hey! Godt poeng!

Hmm... -> VINKELSLIPER! :twisted:

Legg innLagt inn:01 mar 2003 11:34
av @lpher
jumbo skrev:
CelicaTurbo skrev:lurer på om det også er mulig å lette bilen for en del kilo og kreve vektavgiften tilbake? :)
Hey! Godt poeng!

Hmm... -> VINKELSLIPER! :twisted:
IKKE spørr meg om hva jeg mener om biltilsynet og deres ressursbruk ihvertfall...har tilbragt ganske mye tid der i det siste...i forbindelse med reg. av supran....jeez...det er det SIRUP all the way der i gården ja! ;-)

@lpher

Legg innLagt inn:01 mar 2003 14:42
av chris
Det er helt håpløst.. man blir helt oppgitt bare av å være i nærheten av en vegstasjon..

Kristian, jeg ville nok prøvd å kreve tilbake avgift. Mest av prinsipp. :)

Vinkelsliper ja.. hmm.. vekta til mr2, er det med eller uten reservehjulet fremmi? :)

Legg innLagt inn:01 mar 2003 16:02
av jumbo
Helt sikkert MED reservehjul... Kan jo spare noen kilo der også, ja.

Legg innLagt inn:01 mar 2003 17:49
av CelicaTurbo
er ikke vekten uten alle ekstrating som bremse-/ servo-væsker, motorolje, reservedekk osv..?

Legg innLagt inn:01 mar 2003 20:04
av chris
Det vet jeg faktisk ikke. Eneste jeg vet er at reservedekket til mr2 er blytungt, og at det ikke eksisterer lenger i min bil ;)