TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Klikkelyder i forstilling

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt MR2
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt MR2
 #89271  av soarer
 
Hei. Jeg har fått noen klikkelyder i forstillingen, og bilen sporer litt til tider. Når jeg tar tak på toppen av hjulet og drar utover, så klarer jeg å fremprovosere en svak versjon av lyden. Jeg mistenker at enten nedre bærekule eller noen foringer er utslitt. Noen som har erfaringer med dette? (og ja, jeg har sjekket andre linker på forumet) Lurer også på om jeg skal skifte til urethane foringer når jeg alikevel skal begynne å skru detta fra hverandre. Hvor får jeg kjøpt det da??
 #89272  av cameleon
 
soarer skrev:Hei. Jeg har fått noen klikkelyder i forstillingen, og bilen sporer litt til tider. Når jeg tar tak på toppen av hjulet og drar utover, så klarer jeg å fremprovosere en svak versjon av lyden. Jeg mistenker at enten nedre bærekule eller noen foringer er utslitt. Noen som har erfaringer med dette? (og ja, jeg har sjekket andre linker på forumet) Lurer også på om jeg skal skifte til urethane foringer når jeg alikevel skal begynne å skru detta fra hverandre. Hvor får jeg kjøpt det da??
Hadde en slik lyd før jeg også. fikk beskjed om at det var bærekulene samt tårnene som var gåene. skifte hele pakka jeg og hørte ikke mer til den :)

 #89287  av Goose
 
Ja klikke lyder er det nok bærekulene som lager..

Kjøpt deg en ny sett og par støtte bukker fra biltema og et verktøys sett og begynn å skru på "baby'n" ;)

 #89351  av GT4 CS
 
Her kan det være mye egentlig, sjekk bærekuler,hjul lager, fjerbenslager og foringer. Jekk opp bilen så finner du lett ut av dette :)