TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Da var det min tur

  • Generell diskusjon / "off topic" emner, media, annonser pÃ¥ Finn.no, video fra YouTube osv
Generell diskusjon / "off topic" emner, media, annonser på Finn.no, video fra YouTube osv
 #72141  av doffy
 
Kom kjørende i 30-40 rett før en sving, var rimelig glatt med hardpakket snø med nysnø oppå, kjører inn i svingen der det kommer en saukuk kjørende midt i veien i en eller annen stasjonsvogn og jeg må jo selvfølgelig vike, og da begynte jeg å skli... alt av manøvrering var like håpløst som å fiske i en ørken! Og jeg hadde ikke noe annet valg enn å smelle inn i autovernet, heldigvis klarte jeg å unngå å sprette tilbake og kjøre i bilene som kjørte motsatt retning.
Parkeringslykten forsvant så å si, skjermen var bøyd pokkerivold og sideblinklyset knuste. Kjørte rett i garasje og knuste løs på skjermen og fikk bøyd den tilbake noelunne og sprayet noe zink på der lakken var forsvunnet sånn midlertidig.
Greit nok, koster lite for brukte deler og er sikkert ikke så vanskelig å få tak i, men at folk ikke klarer å holde siden sin når det er glatt, det er i en sving og det kommer bil mot får meg noe irritert! :x
den personen i den bilen burde vurdere å tilbakelevere lappen frivillig hvis vedkommende i det hele tatt har den
 #72142  av Maverick
 
Leit å høre, uhell med bilen er kjipt uansett hvordan man vender og vrir på det. Men vær glad det ikke ble personskader da, tross alt :)

Ã… holde sida si er alfa omega, men ikke alle er like flinke for det. HÃ¥per ihvertfall han sniken stoppa og tok sin del av skylda ..

 #72164  av doffy
 
Neida han forsvant ;)
Tror ikke han eller hun eventuellt det fikk med seg at noe skjedde...

 #72169  av Johnny_Bravo
 
da hadde jeg hivd bilen rundt og fulgt etter den personen og tvinget han/henne til å stoppe, for så å skrike til han/henne i noen minutter om hvor vanvittig hjærnedød han/henne var. for så å ringe politiet og anmeldt den personen.

vet du hva nå ble jeg skikkelig iritert her. den der fortjente du ikke

 #72187  av doffy
 
ja det hadde jeg og gjort hvis jeg fikk tid til å tenke meg om.. men det pyntedekselet i hjulbuen løsnet i smellen og tok ani hjulet.. og eneste som stod i hodet mitt var å komme meg i en garasje å gjøre det beste ut av bulkene før de satt seg.
pytt pytt sånt skjer om vinteren. kan vel ikke koste så altfor mye med en brukt skjerm til en gammal carina. men tar å venter til vinteren er ferdig med å bytte i tilfelle noe liknende skulle skje igjen.

 #72192  av sindrejl
 
du KUNNE jo bare kræsja også ;) gjett hvem som måtte betalt da du ;)

 #72198  av doffy
 
tro meg! det gikk mange sånn tanker i hodet mitt etterpå mens jeg sikret meg en plass i helvette med banning og steiking på veien til garasjen :P