TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • DEN STORE OFF TOPIC TRÃ…DEN!

  • Generell diskusjon / "off topic" emner, media, annonser pÃ¥ Finn.no, video fra YouTube osv
Generell diskusjon / "off topic" emner, media, annonser på Finn.no, video fra YouTube osv
 #468027  av Makk
 
OleST skrev: ↑04 jun 2025 20:43 Skal vi seee, ehh, hvor var det jeg hadde lagt platevesten? :shock: :lol:

Grattis med ‘gættere!
Ja nå skal jeg kjøre rundt i Norges land med kopier av manifestet mitt, å den som nekter både lese å lære ligger tynt an :lol:

I mitt manifest står det :

Drikk ølet, for det er godt.
Kjør Bensinbil for det er flott.
Av miljømas har vi fått nok.
Bare Toyota kan redde vår flokk 8)

:lol: :lol:
 #468030  av ArildM
 
Greit manifest det da :wink: :D
 #468032  av Makk
 
Nå skal jeg compile en shitlist av våpenforhandlere som ikke gidder gjøre det en ber dem om engang...

GLW i Steinkjær, var der på jobbreise og forklarte hva jeg var ute etter og at jeg var straks klar til å kjøpe og jeg kunne betale full sum slik ting kunne bestilles.

Skulle komme med pris ferdig levert til meg, hørte aldri noen ting.

Jaktia Stryn, var forbi der også på jobbreise og forklarte hva jeg var ute etter og samme som ovenfor, skulle komme med pris og slikt, hørte aldri noen ting.

Jakt og Friluft Gjøvik, reiste forbi der også og stakk innom, etterspurte etter pris ferdig levert på 2x Walther pistoler som jeg skal ha, her var til og med søknadene inne og til behandling, hørte aldri noen verdens ting.

Intersport Bogstadveien, reiste innom på et kurs i Oslo, her ble jeg idiotbehandlet og irettesatt og dem nesten forlangte jeg skulle kjøpe CZ... Kjøper du Kia på Bertel O Steen om du hadde lyst på en Mercedes? Nei.


Jeg opplever at våpenbutikkene er enten A : Bare interessert i å holde på med jaktrifler og slikt, eller B : Dem tror alle som kommer inn er tullinger på våpenjakt som ikke får godkjent søknad likevel.

Vel, nå er alle mine tre godkjent og samtlige av disse butikkene har ekskludert seg fra 70.000 kroner + accessories og ammo for fremtiden, for det er hva jeg har på handlelisten frem mot jul, har allerede kjøpt en av våpnene og prøver finne noen SOM GIDDER SVARE på de to gjenværende.

Jeg er veldig langt fra imponert, hadde trodd en skulle klare finne en forhandler og etablere et kundeforhold til, men neida.


På den positive lista mi så har jeg Jaktdepotet på Fauske, dem var særdeles imøtekommende da jeg var der oppe, det er derfor det første våpenet ble bestilt derfra, men dem ser ikke ut til å ha noen av de konkurransepistolene man får i 22LR, jeg venter fortsatt på svar derfra, etterlyste status på allerede bestilt våpen i går og opplyste dem om at alle tre kalibre er godkjent, om det ikke får fingeren ut av dem så kjøper jeg noe annet sted der også :P

Iallefall var dem villige til å bestille for meg på forhånd så lenge jeg betalte hele ordren, som selvsagt var null stress, på de andre stedene kom jeg ikke dit en gang.

Og JAFI Ålesund var jeg innom i dag og fortalte om hva jeg opplever og hva jeg er ute etter, og at mine søknader alle er godkjent, dem lovet dem skulle hjelpe meg etter beste evne og det er da selvsagt positivt, så da får vi se da, det bør ikke gå mer enn 2 uker å svare på en jævla mail ivertfall når man tenker på de andre :lol:
 #468039  av OleST
 
Endelig fått ribba bakaksel til 242’en så jeg kan få sveisa forsterkninger på huset og bytte innmaten, fikk til og med trygla meg til plass i ett sandblåsingskabinett så jeg får blåst den helt rein :D begynte med stålbørste på drillen men det er jo totalt dødfødt når man skal få bukt med understellsmasse, veigunk og rust som lukter på 46år gammelt.
 #468040  av ArildM
 
Sandblåsing er genialt på slike ting. Stålbørste på drillen funker til nøden på lettere ting, har også div slipeskiver du kan sette på vinkesliperen som er en god del mer effektivt enn drill/børste.
 #468043  av Makk
 
Endelig, noen som kan levere GSP 500.

29k for den, ok pris.

Ducatien havnet på 27 for storservice, måtte bytte 3 stengearmer inni der ellers går kamaksler og dem koster 12k per :shock: men bedre å få dette gjort enn å ødelegge motoren bare fordi en skal være kjip.

Er oppe i 7k ish for cagivaen, se bilde så ser en hvorfor :lol: Det stempelet der hadde ikke levd særlig mye lenger, men heller nå enn alvorlig motorskade, merkelig den gikk så fint med faste stempelringer og skader.

10k for nye potter på 750ss'n, håper den virker bedre med dem!

Og nå skal jeg skifte vegg på huset i tillegg til at kjerringa maste seg til en liten ferietur til Gdansk.

Men MR2'n? Den bare virker 8) 8) Kjør Toyota hahaha.

Noen av dere som trenger seksuelle tjenester? Eurojackpot vinner jeg ikke å nå er det bunnskrapt :lol:
Vedlegg
IMG-20250610-WA0000.jpeg
IMG-20250610-WA0000.jpeg (496.6 kiB) Vist 137 ganger
 #468044  av OleST
 
IMG_1840.jpeg
IMG_1840.jpeg (190.66 kiB) Vist 122 ganger
Da har man handla stein, så gjenstår det å handle litt gull og noe egna voks for å lage en modell til støyping av forlovelsesring. Også krysser vi fingra for at fruen ikke leser TS-Ogn inlegg. :mrgreen:
 #468047  av OleST
 
Har gått i ring i hele dag, sveisa speedometerring på sperra til 242’en også :lol:
 #468048  av Makk
 
Det var en kar som sa til meg en gang :

"Hva er det som gjør at en mann velger bruke alle sine penger på en gammel bil?"

"Jo, det er fordi han tjener penger han egentlig ikke trenger å han er ikke interessert i Heroin" :lol: :lol:
 #468049  av OleST
 
Dame, ræserbil og skytevåpen så er man økonomisk verna mot heroin.
 #468051  av OleST
 
Regna på det (ikke gjør sånt, hobby og kalkis er dumt), jeg har brukt 47k på å fore 50 kaliber børsa… det er da ladeutstyr, ny lyddemper, kuler, osv. :shock:

242’en aner jeg ikke men om jeg inkluderer verktøy og alt annet jeg har hatt behov for underveis så er nok prislappen der sånn passe drøy den også. :oops:
 #468052  av Makk
 
Men samtidig må en spørre seg, du hadde jo de pengene... Ble du glad? Skal du ha dem med deg til det neste liv?

Var det verdt det? Sannsynligvis ja ;)

Likskjorta har nemlig ikke lommer 8) :lol:
 #468053  av OleST
 
Null gjeld og klinkende fornøyd med hva jeg har fått for penga ja 8) var jo bare å brøyte unna alt dyrt etterslep på hobbyer, osv. sånn at jeg kan holde på som før, selv med lærlinglønn.
  • 1
  • 1167
  • 1168
  • 1169
  • 1170
  • 1171