TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • bytte bensinpumpe

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt MR2
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt MR2
 #307842  av SW20Ronny
 
tenkte kansje jeg skulle få bytta den i helga..
noen som har råd om fremgangsmåte..? vet det er mange tråder om det her men fant liksom ingen der det sto en god fremgangsmåte.
håper på noen gode svar :D
 #307855  av EXS
 
smal sak og bytte pumpe (kan bli litt grisete dog)

du får si ifra visst jeg skal hjelpe deg.
 #307856  av mr2storbrua
 
EXS skrev:smal sak og bytte pumpe (kan bli litt grisete dog)

du får si ifra visst jeg skal hjelpe deg.
Etter det jeg har hørt er det visst litt verre på MR2 enn på vanlige biler. Sikkert pga pumpa ligger inni tanken, også er det sikkert trangt, som vanlig :roll:
 #307878  av pkgrette
 
jeg har byttet bensinpumpe da må du løsne vannrøra og ta av tanklfestenen og alle gummislangenne som går inn ved midttunellen og slippe tanken ned i forkant og ta skru av lokket og ta ut pumpa og tankmåleren også monter bensinpumpa. lønner seg vis du skal trimme og putte inn en walebro 255 pumpe med en gang:P hehe det gjore jeg. stor fornøyd.P
 #307881  av Larsen
 
Jupp
Begynn med å fjerne midtkonsollen. D kan hende du greier uten å fjerne den også. Rett under asker begeret finner du kablene til bensin pumpe som du må koble ifra. Under bilen så skrur du av platene i midten. Det kan også lønne seg å fjerne eksos skjoldene som ligger mot brannveggen. Så kobler du av alle slangene som er koblet til bensin tanken. Alle er koblet til på øvers i bakkant. Tilslutt så løsner du festene til tanken og drar den ut. Hvis du har AC så kan d hende at du må bøye litt på ac røren for å få den ut.

Anbefaler deg også å sjekke BGB for der står d er liten guide.
 #307950  av Larsen
 
SW20Ronny skrev:er 255 pumpa som skal i....
må jeg ha nye fester til pumpa da?
Jeg greide meg uten, men jeg limte fast strømledningen slik at den ikke skulle løsne.
 #308069  av tettwatt
 
Anbefaler deg å begynne med å ta av armlenet/midtdekselet og løsne koblingene til bensinmåler og bensinpumpa, deretter "bare" løsne alt av slanger (det er den største delen av jobben) og lirke ut tanken.

Byttet pumpe på min mk1 i går uten å løsne koblingene under armlenet/askebegeret med det resultat at kontakten til tankmåleren røk i festet og må byttes. Ellers en trang jobb :wink: