TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • is250C, IS300C og IS350C.....

  • Diskusjon og spørsmÃ¥l om Lexus
Diskusjon og spørsmål om Lexus
 #287588  av larspronne
 
Lexus har patentert disse navnene både i Canada og USA i løpet av de siste dagene...

spekulasjonene går ut på om det dreier seg om enten Convertbile eller Coupe....ekspertene vil ha det til at det er mest sannsynlig at dette tilsier at en Coupe versjon av IS serien er på vei.

At de valgte å registrere IS300C som en trademark i Nord Amerika er også veldig interesangt, da dette kan bety at 100HK gapet mellom 250 og 350 minsker til 50HK med en 300 imellom.

Dagens 2GEN IS selges kun som 300 i midt østen per idag - og da med en noe gammeldags motor teknologi, som takler den dårlige kvaliteten på bensinen der nede bedre.



Lars.
 #289992  av @lpher
 
larspronne skrev:
Dagens 2GEN IS selges kun som 300 i midt østen per idag - og da med en noe gammeldags motor teknologi, som takler den dårlige kvaliteten på bensinen der nede bedre.



Lars.

Bruker de GR eller 2JZ-motor da?
 #292163  av Geir
 
Blir helt våt av tanken på en IS Coupé! Hvis det er realiteten blir det vanskelig å holde lommeboka lukket.
 #292205  av lexusmann
 
Jepp, de bildene av en mulig stål-cab er utrolig flotte... :D