TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Ledningsnett fra '94 JDM turbo i '90 GTI? Eller?

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt MR2
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt MR2
 #194682  av Dr.Ling
 
Har endelig fått i turbomotorn etter mye om og men (skal lage prosjekttråd med plenty bilder). Har fått tegninger og instruksjoner ang hvilke ledninger som må flyttes på for å få mitt '90 GTI-ledningsnett til å fungere med '94 3S-GTE motor (takk til Dalan), og det virker jo ikke så ille.

Tenker alikevel å transplantere hele ledningsnettet jeg fikk med 3S-GTE clipet til min bil. Har jo hele nettet komplett frem til kickpanelet, og har jo '94-lykter bak så der skulle det gå greit. Har jo tenkt å gi bort 3S-GE'en for en billig penge og da kan det vel være greit at den som får det får med ledningsnettet som hører med, eller hur?

Trenger litt input ang. dette. Har sett påhttp://www.mrtwo.net/mr2modproject/mr2modproject.htm som sammenligner ledningsnettene 91T vs 95T og alt han måtte gjøre var å bytte en av pluggene til kickpanelpluggene fra hann til hunn (eller omvendt).

Jeg har ikke fått sjekket forholdene i min bil enda, om det er plug-and-play i kickpanelet. Noen som har noen innspill?

 #194937  av BT-GTI
 
jeg driver med tukler med el nett fra 91 mr2turbo (us) til en japse ecu 92mod. jeg skjønner meg nesten ikke på det(skjønner egentlig ingenting, men lærer hele tiden noe), men fått god hjelp av celicaturbo.

og har du ikke lyst på 3sgte enettet så kjøper jeg det på dagen ,hvis det er et 92 elnett da ...(2gen japsenett)

http://www.ts-ogn.no/files/3sgte-ecu-pinout.htm