TS-ogn

Toyota Sportscar - Owners Group Norway 

  • Mr2 noen som vet noe om den her ?

  • Teknisk diskusjon / spørsmÃ¥l rundt MR2
Teknisk diskusjon / spørsmål rundt MR2

 #106338  av CelicaTurbo
 
tja, synes prisen er ganske ok, og jeg er av den mening at de fint kan selge det som en 94 modell så lenge den ble første gang solgt i 94, uavhengig av når den ble produsert. Men det blir litt spesiellt på denne bilen hvor det tydelighvis er gått såpass lang tid fra produksjonsdato til registreringsdato, det er jo også en god mulighet for at denne bilen først ble registrert på senhøsten 93 og at selger derfor velger å kalle den 94-modell, det er dessverre mange som gjør det :?

 #106346  av Remi
 
låne søknaden e til behandling så kansje det blir bil :D
ka dokker kom frem til ? e den 2.2en slappere en 2.0gti (156hk)
datt litt av her me de forskjellige motor typene 3sgte osv :wink:

 #106359  av KK-ma70
 
Remi skrev:låne søknaden e til behandling så kansje det blir bil :D
ka dokker kom frem til ? e den 2.2en slappere en 2.0gti (156hk)
datt litt av her me de forskjellige motor typene 3sgte osv :wink:
Jeg har nok kjøpt 2.0 på 156hk.

 #106371  av Remi
 
kan det være mer og hente på trim av 2.2litern eller?
tenker da i forholdt til 2.0litern som man kan gjøre ellers lite med?

 #106374  av Dalan
 
Er vel ikke så mye mer å hente til trim til denne, er vel heller det at det er lettere å finne informasjon til trim og diverse til disse på et ikke-utenomjordisk språk pga at det er et stoort marked for de i USA.

3SGE har mye mer "sportsbil-karakteristikk" mens 5SFE er nok mer enn familiecruiser-motor.. :)
Min personlige mening er at turtallsviljen til 3SGE'n er med på å gjør mye av kjøreopplevelsen i MR2 NA, men jeg har jo ike prøvd en med 5SFE da, det skal være sagt.. ;)

 #106378  av Remi
 
er merkelig at dem skal ha en slappere modell i usa. trudde dem va mer sån rå og brutal kraft ! :roll:

 #106391  av GT_rider
 
Ikke til denne bilen her tror jeg..
Var nok ment som en cruisebil i utgangspunktet. Og da fant de vel ut at denne 2,2literen var en passende motor??

Skal være V8, når det skal være rått og brutalt i amerika 8)