Side 1 av 2
forummoderator tatt for biltyveri
Legg innLagt inn:22 apr 2005 10:30
av sindrejl
Vet ikke om folk har sett dette og om det bare er spekulasjoner, men iallefall bør man nesten begynne å være forsiktig med å poste prosjekter. skumle saker at folk ser på forumene etter hva dem skal stjele.. bare se på Funkes sin Evo5 som ble stjælt tvert den kom til norge
http://www.bilforumet.net/showthread.ph ... post712944
Legg innLagt inn:22 apr 2005 11:07
av CelicaTurbo
det er synd at folk skal drive med slikt, men uansett hvor man er så er det alltid noen uærlige sjeler der ute og moderatorer er på ingen måte en garanti for at det er ærlige personer dessverre, selv om det er en tillitsskapende posisjon i et forum

Slike hendelser er også grunnen til at mange velger å sladde bilskiltet når de legger dette ut på forum, eller å skru av skiltene når de har bilen på utstilling eller banekjøring hvor andre tar bilder av bilen..

Legg innLagt inn:22 apr 2005 12:32
av Kaizern
Skummelt å tenke på....

Legg innLagt inn:22 apr 2005 13:03
av Neemi
Dette er faktisk sant og ikke spekulasjoner.
Er en person i nærmiljøet som er kjent for å være en hyggelig gutt, men kanskje med litt småting på papiret som ikke er like pent.
Han overlevde alt sammen, er ute av sykehuset og har stått åpent frem om det han har gjort.
Synd at sånt skjer, for man tror jo helst at man kan stole på folk.
Den gang ei.
Legg innLagt inn:22 apr 2005 13:21
av espenk
Vi får håpe at han har lært av det, og ikke stjeler noe mer..
Er en god grunn til at jeg drøyer med å legge ut prosjektet mitt på forumet.. en vet aldri

Legg innLagt inn:22 apr 2005 14:42
av TurboKnut
Det som vi poster her på forumet kan vi like gjerne stå på TV og si......
Legg innLagt inn:22 apr 2005 14:53
av FireFox
kjipe greier det ja
Legg innLagt inn:22 apr 2005 15:46
av Tor
TurboKnut skrev:Det som vi poster her på forumet kan vi like gjerne stå på TV og si......
Stemmer bra ja, forum er blitt ganske normal etterhvert. Er en del folk som bruker forum uten og være regga, bare suger til seg info.
Legg innLagt inn:22 apr 2005 16:39
av cameleon
Legg innLagt inn:22 apr 2005 17:06
av GT_rider
Tror nok han er ganske mørbanka allerede jeg. Virka jo som neemi kjente han fra før da??
Legg innLagt inn:22 apr 2005 17:15
av Elzin
jeg hadde klikka vinkel og printa ut bilder av ham med lapp hvor det sto med stor skrift:
bil TYV!!!
denne personen er medeiger av norges største bil forums side, han har med det tilgang til informasjon om andres biler. han stjal 3 biler fra meg men ble tatt. ikke stol på denne mannen!!
og hengt dem opp på alle lyktestolper, alle trafikk skilt alle butikker over ALT!! virkelig stemple han med det han har gjort!
dette hadde ikke jeg kitt en secound chance. jeg ville bare hatt ham vekk fra nabolag, vekk fra mine venner, vekk fra alt.
Legg innLagt inn:22 apr 2005 17:19
av memo
Elzin skrev:jeg hadde klikka vinkel og printa ut bilder av ham med lapp hvor det sto med stor skrift:
bil TYV!!!
denne personen er medeiger av norges største bil forums side, han har med det tilgang til informasjon om andres biler. han stjal 3 biler fra meg men ble tatt. ikke stol på denne mannen!!
har er ikke medeier av noe slag, han var moderator som bare innebærer at han kan slette poster osv.
han har ikke noe mer tilgang til info om biler enn du har.
og han har ikke stjålet tre biler. han har stjålet èn.
kjørte han alle selv mener du eller?
Legg innLagt inn:22 apr 2005 18:05
av CelicaTurbo
folk tar litt av her, og som memo skriver var ikke fyren medeier og moderatorer har heller ikke noe mer tilgang til diskusjoner/private poster/annen info enn akkurat hva alle andre har så de har ingen fordeler om de ønsker å bedrive slike aktiviteter i de sene nattetimer
Ellers, jeg synes folk er litt unødvendig harde i diskusjonen på bilforumet. Jeg synes at biltyver burde vært hengt ut offentlig og burde fått skambank av bileier men denne fyren ble hardt skadet og brakt til sykehus, og man kan trygt anta at de aller fleste som blir hardt skadet også vil få varige mén i ettertid, muligens helt grønnsak, og jeg synes at selv biltyver ikke fortjener å være ødelagt for livet. Det er ille nok at han har skadet seg selv såpass alvorlig, om ikke folk skal godte seg over det i tillegg.
Legg innLagt inn:22 apr 2005 18:37
av GT_rider
Støtter celicaturbo her. Den krasjen er sikkert straff nok, en straff som i verste fall vil følge han hele livet.
Det å henge ut folk for å ha stjelt en bil. Det blir for dumt syns jeg. Særlig når man har fått igjen bilen, selv om man får den igjen som vrak.
Legg innLagt inn:22 apr 2005 21:09
av Neemi
GT_rider skrev:Tror nok han er ganske mørbanka allerede jeg. Virka jo som neemi kjente han fra før da??
Vet godt hvem han er ja, og han fikk seg en liten runde med bilen han satt i.
Er enig i at det han har gjort er totalt meningsløst og dustete, men fyren har da hvertfall vært kar nok til å vise seg igjen og stå åpent frem om det han har gjort og tatt imot den dritten som måtte komme.