Side 1 av 1
Hei! trenger litt hjelp her.
Legg innLagt inn:30 okt 2004 10:26
av saftisme
jeg har en mr2 mk2. Men i det siste så har det skjedd et par ting som ikke er så bra. Det er akkurat som det er noe som dunker mot pedalen\området der om kring når jeg kjører sakte. en jeg snakket med trodde dette kom av noe foring eller no virker som det dunker lit mer når jeg svinger. Noe annet er at etter jeg satt på helårsdekk så når jeg kjører sakte rett frem er det som om hjulet ikke er rundt. at det på en måte homper opp og ned.
Noen som har peiling hva dette kan komme av? og hvor mye det evt ville koste å få det fiksa på et toyota verksted?
Legg innLagt inn:30 okt 2004 11:26
av tbergstad
Sjekk om boltene sitter skikkelig i felgen.. Hvis du har lettmetallfelg så skjer dette lett.. Skjedde meg

Legg innLagt inn:30 okt 2004 17:38
av RumpShaker
Jeg ville sjekket krengestag, foringer, dempere, fjører og øvre demperfester...
Det er mye det kan være liksom!
Legg innLagt inn:31 okt 2004 20:41
av Tor
I vinter når svigerborderen eide bilen var høyre forhjul løsna, i tilegg at bremsesystemet fremme ikke hang helt sammen. Da vi kom med bilen til toyota sa de " Det er er mirakel at dere kom helt hit med de bremsene"

Re: Hei! trenger litt hjelp her.
Legg innLagt inn:31 okt 2004 20:57
av Mr2Nyter'n;p
saftisme skrev:jeg har en mr2 mk2. Men i det siste så har det skjedd et par ting som ikke er så bra. Det er akkurat som det er noe som dunker mot pedalen\området der om kring når jeg kjører sakte. en jeg snakket med trodde dette kom av noe foring eller no virker som det dunker lit mer når jeg svinger. Noe annet er at etter jeg satt på helårsdekk så når jeg kjører sakte rett frem er det som om hjulet ikke er rundt. at det på en måte homper opp og ned.
Noen som har peiling hva dette kan komme av? og hvor mye det evt ville koste å få det fiksa på et toyota verksted?
Det at hjulet humper opp og ned kan jo ha diverse årsaker har jeg merka... Handla nye sommerdekk i vår og da oppsto samme problemet på 2! av dekkene... Viste seg det var fabrikasjonsfeil på dekka... Høydekast kalte de det... Kan jo være du har kast i felgen og... Bare mine synspunkter, men jeg er ikke kjent for å være bilkyndig

Legg innLagt inn:31 okt 2004 21:04
av chimp
Har det samme på min bil nå jeg også. Hos meg tror jeg hvertfall det er ett lager som er ødelagt øverst i den ene demperen. Kanskje det samme som er på din bil? Åpne panseret og sjekk øverst i demperen der.

Legg innLagt inn:31 okt 2004 21:31
av memo
kan være en drivknute som er gåen og...?