Side 1 av 1
Gammel Toyota "Sportsbil"
Legg innLagt inn:12 okt 2004 12:35
av TurboKnut
Like ved der jeg jobber så holder det til noen bilentusiaster i en garasje.
Nå svingte det inn en sjelden Toyota på plassen som stod der i noen minutter før den dro igjen. Jeg tok dette bildet, jogget bort og snakket litt med dem. Det var en 74 Toyota Crown Coupe med 2.6 liters motor som faktisk ble solgt ny i Norge !!! og jaggumeg stod det en lik bil inni garasjen.
Dette er nok mer sjeldent enn både Supra og CS tilsammen.
Sportsbil? - vel kanskje mer en luksuscruiser for de er konstruert som en gammel amerikaner med ramme og det hele.
Legg innLagt inn:12 okt 2004 12:45
av kennethx
Synes den er tøff jeg

Legg innLagt inn:12 okt 2004 12:46
av spkstrp
vakkert spør du meg

apropos dette med sportsbil / ikke sportsbil er dette en diskusjon jeg har sluttet å henge meg opp i for lenge siden.. Det er ikke mange som mener at en mr2 er en sportsbil feks... ignoranter

hehe..
Legg innLagt inn:12 okt 2004 14:03
av øxseth
Sjefs bil, nesten lik celica 76-77 mod
Legg innLagt inn:12 okt 2004 14:26
av vegar85
den var kul. sånn har jeg aldig sett før.

Legg innLagt inn:12 okt 2004 14:35
av TurboKnut
[quote="vegar85" sånn har jeg aldig sett før.

[/quote]
Jeg har sett mye, men jeg har heller aldri sett en sånn "live" før. Og når det stod to stykker i garasjen - det er jo unikt (i Europa).
Dette er like sjeldent som hønsetenner....
Legg innLagt inn:12 okt 2004 15:16
av Tor
Den så usansynlig strøken ut iallefall da. Pen? Tja?
Legg innLagt inn:12 okt 2004 15:18
av Ninjamannen78
Satan så fet..
Legg innLagt inn:12 okt 2004 15:44
av tojo

Skikkelig NICE var den!!!
Legg innLagt inn:13 okt 2004 12:38
av @lpher
Tøfft!
@lpher
Legg innLagt inn:13 okt 2004 12:42
av Ninjamannen78
Vet du om den var til salgs?
Legg innLagt inn:13 okt 2004 14:21
av TurboKnut
Nei den er ikke til salgs.
Han som nå eier den har hatt den i tre år og mast i 5 år før dette for å få kjøpe den. Dessverre synes jeg han er litt "grovsmed" som ikke tar så nøye på finishen så det var en del ting som jeg ville gjort anderledes når bilen skulle pusses opp. Det har blitt blandet litt stiler og jeg personlig synes at bilen skulle vært mest mulig original(-looking)
Heller synes jeg ikke det er så fint med et motorrom i blå metallic (bilen har vært grønn) når resten av bilen er svart.