Side 1 av 2
360 style bakrute.....
Legg innLagt inn:11 jan 2003 02:02
av PwRmAd
Hva syns gutta?
Kommer med 4 Spal6,5" vifter i ventilasonene på sidene, og to Spal 13" vifter montert i ei carbonfiber plate som erstatter gamle motorlokket..a2w intercooler som sitter oppå TRD strut bar staga(utkutt i carbonaplata), og et GT30 kit fra extremeboost... snop eller?
GenIII GT30 POWER!!!
Chris
Legg innLagt inn:11 jan 2003 02:31
av RumpShaker
Hva i HEL.... har du gjort med den ellers så fine MR2'en??? Dette var litt drøy modifisering etter min smak!!! Men smaken er som baken som sagt....
Re: 360 style bakrute.....
Legg innLagt inn:11 jan 2003 02:54
av erling
ct20b skrev:Hva syns gutta?
..a2w intercooler som sitter oppå TRD strut bar staga(utkutt i carbonaplata), og et GT30 kit fra extremeboost... snop eller?
GenIII GT30 POWER!!!
Chris
Jo, riktig, det er
snop!(Det som jeg Quotet)

Men ville ikke hatt det vinduet sånn, ser litt for "snill" ut, synes den orginale løsningen er perfekt. Men det er rått at du tar steget ut for å få til noe helt spesielt. Må få se bilen med ny lakk, gir bedre inntrykk da. Bare sleng ut flere bilder hvis du har, er så digg å se på prosjekter! Forresten, bildet er speilvendt..

Legg innLagt inn:11 jan 2003 13:56
av CelicaTurbo
dæven noe slikt har jeg aldri sett før

Det er bra gjort å få til noe slikt da og du fjerner jo ett av de aerodynamiske problemene med MR2 da. Syntes det ble litt snodig jeg da men kanskje lettere å gi et bedre inntrykk med ferdig lakk?

Mange vifter for å få ut varmen ihvertfall iogmed at du lukker inne hele motorrommet. Den turboen kunne jeg gjerne ha tenkt meg da

Legg innLagt inn:11 jan 2003 19:07
av Hobbes
Aerodynamisk problem? Hvilket?
Jeg skulle nå tro at en slik løsning ville skape mere løft.
Legg innLagt inn:12 jan 2003 10:32
av tahustvedt
Er det noen ventilasjonshull i glasset?
Syns nå at F355-looken på standard MR2 er finest, men det hadde vært interressant å se resultatet.
Tor Arne
Legg innLagt inn:12 jan 2003 10:50
av Qvakk
Spennende.. , bare å få flere bilder ut på nett, fra prosjektet..

Legg innLagt inn:12 jan 2003 11:31
av jumbo
Hobbes skrev:Aerodynamisk problem? Hvilket?
Jeg skulle nå tro at en slik løsning ville skape mere løft.
Mulig at vinduet vil skape en anelse mer løft, men det vil garantert lage langt mindre turbulens = langt mindre drag...
Jeg må innrømme at jeg ikke synes det ser ut i måneskinn, fin lakk eller ei, men det er jo et spørsmål om smak...
Legg innLagt inn:12 jan 2003 13:56
av Hobbes
Så da vil en få høyere toppfart og bedre bensin økonomi? Men mindre grep på bakhjulene?
Legg innLagt inn:12 jan 2003 14:22
av CelicaTurbo
Det vil skape en del løft tenker jeg (ref Audi TT's problem) så en spoiler er på sin plass for å bryte vinge-formen, men det fjerner all turbulensen der bak som orginalt skaper et vakum som rett og slett holder igjen bilen (bremser den). Fordelen med dette vakumet er at det drar luft ut av motorrommet for kjøling da, skikkelig gjennomtrekk rett og slett
Angående Audi TT så har jeg den denne formen og bilen har etterhvert fått et rykte på seg å være direkte farlig i "høyere" hastigheter pga at ræven kan slippe selv ved ordinært feltskifte, og da er det snakk om lave hastigheter i forhold til bilens faktiske toppfart. Dette er også grunnen til at denne bilen har den miniatyrspoileren bakpå. Og forresten, også grunnen til at Porsche 911 har en fantastisk stor spoiler der bak

Leste en artikkel en gang som omhandlet dette emnet og kritiserte Audi for designen, men aner ikke hvor jeg fant den artikkelen da

Legg innLagt inn:12 jan 2003 15:51
av Hobbes
Og mye av den lufta som " dras "opp igjenom "motor-romet" kommer fra undersiden tenker jeg og da vil en for håpentlig under trykk under bagasje rommet?
Legg innLagt inn:12 jan 2003 19:52
av tahustvedt
Jeg prøver en gang til.
Er det noen ventilasjonshull eller riller i vinduet? Det hjelper jo ikke med vifter i motorlokket hvis det ikke er noen hull i glasset hvor varmluften kan komme ut.
Jeg syns bakenden på bilen hadde vært skikkelig stilig hvis det var en liten spoilerleppe som den på Ferrari 355. Når man tar av vingen får man en buet kant som ser litt rar og kjedelig ut. Det var forresten en MR2-modell som ble levert uten spoiler.
Tor Arne
Legg innLagt inn:12 jan 2003 22:32
av PwRmAd
De to breie svarte feltene på hver side er ventilasjoner, det er perforerte plater der, med vifter som monteres under. kommer carbonvinge der bak også, + masse annet spennende.
Chris
Legg innLagt inn:13 jan 2003 15:42
av CelicaTurbo
Kan bli et spennende prosjekt det der og jeg gleder meg ihvertfall til å se hvordan det blir ferdig selv om jeg nå synes det høres ganske snodig ut

Legg innLagt inn:13 jan 2003 19:32
av Christian
Gleder meg til å se resultatet
