Side 1 av 1
Plansliping av 4age blokk ?
Legg innLagt inn:12 mar 2010 09:13
av Arne rebel
Jeg sitter å lurer på om jeg skal planslipe 4age blokka fordi rundt et par kjølekanaler er det ujevnheter som ikke er alt for store, men jeg orker ikke å ta motoren ifra hverandre igjen visst den lekker der. Spørsmålet mitt er da om hvor mye kan jeg slipe uten at jeg må bytte toppakkning slik at kompressjonen blir feil? Dette er en smal-port med 10.3 komp.
Re: Plansliping av 4age blokk ?
Legg innLagt inn:13 mar 2010 14:33
av Xlr8
kommer vell kansje litt an om toppen har blitt tatt noe serligt.
http://www.turbomotor.dk/formel_kompretion.xls
slå inn litt tall i exel programmet der så får du vert fall ett intrykk om hvordan kompen blir
tror nok 10.5:1 går greit vertfall kansje litt greit og kjøre 98 etterpå men tror ikke de byr på noen store problem
Re: Plansliping av 4age blokk ?
Legg innLagt inn:13 mar 2010 15:11
av Morten
Hvor mye er det snakk om? 0.1mm, eller opptil flere mm?
Re: Plansliping av 4age blokk ?
Legg innLagt inn:13 mar 2010 15:16
av Morten
Hvor mye er det snakk om? 0.1mm, eller opptil flere mm?
Re: Plansliping av 4age blokk ?
Legg innLagt inn:15 mar 2010 07:59
av Arne rebel
Jeg har fått bladmåleren på 0,05 under men ikke 0,1 så jeg regner med det holder med 0,1mm....Der det er korrugert (se bildet) er der pakkningen skal ligge, så jeg bør slipe for å være på den sikre siden.

Re: Plansliping av 4age blokk ?
Legg innLagt inn:15 mar 2010 14:00
av Morten
0.1mm er ikke noe problem i forhold til kompresjon og oktan. Gi gass

Re: Plansliping av 4age blokk ?
Legg innLagt inn:16 mar 2010 17:01
av Levin GT
0.2 er heller ingen problem..Jeg tar alltid 0.2 på mine motorbygg.
Ser ut som du kunne trengt en honing på den blokken og...
Re: Plansliping av 4age blokk ?
Legg innLagt inn:16 mar 2010 20:06
av Arne rebel
Da tar jeg 0,2mm på blokka. Ja skal også hone sylinderene, selv om den ikke skal ha gått mer enn 120 000 er det nesten ikke spor igjen? Fikk melding av Oslo sylinder service idag at veiva var polert og kontroll målt, så jeg får hente den og levere blokka...dårlig planlegging av meg. Pleier dere å plane toppen når dere først er igang, for jeg ser det er noen "søkk" i den som eks rundt sylinderene, men de er ikke målbare...?
Re: Plansliping av 4age blokk ?
Legg innLagt inn:17 mar 2010 09:08
av Morten
Pleier å sjekke den ut ihvertfall, så kommer ting an på hva sjekken sier.