Side 1 av 1
					
				SJEKKE REG.REIM
				Legg innLagt inn:17 mar 2008 21:35
				av bluesmoke
				JEG HAR EN CELICA GT4 SOM JEG IKKE FÅR TIL OG SVIVE SOM DEN SKAL. OG NÅ HAR JEG HATT DEN INNE PÅ TOYOTA OG DI HAR FEILSØKT MEN IKKE FUNNET NOE.SÅ DA LURTE DI PÅ OM DET IKKE KUNNE VÆRE REG.REIMA, SÅ JEG LURTE PÅ OM DERE HAR NOEN TIPS OM HVORDAN JEG KOMMER TIL REG REIMA. FOR DET ER TRANGT SÅ JEG LURTE PÅ OM DET ER NOEN SOM HAR GJORT DET FØR PÅ DISSE BILENE. JEG VIL BYTTE REIMA PÅ ET VERKSTED. MEN NÅR JEG IKKE VET OM REIMA HAR HOPPET OVER NOEN TENNER ELLER IKKE SÅ VIL JEG IKKE BETALE FOR Å SKRU AV DEKSLET BARE FOR Å SI AT DEN ER I ORDEN.  ER DET NOE JEG BØR SE OPP FOR. KOM GJERNE MED TIPS OG IDEER. DET JEG LURER PÅ ER ER DET LETT OG SE OM DEN ER HOPPET OVER ELLLER IKKE.
			 
			
					
				Re: SJEKKE REG.REIM
				Legg innLagt inn:17 mar 2008 23:21
				av ErikG
				Det er 5 skruer på det øvre regdekselet. Bare det du trenger skru av for å se om den har hoppet over. Bare å skru de ut. Litt trangt å komme til. Du må skru ut skruen som holder jordingkabelen ved dekselet, skru av motorstiveren, også må du bøye unna servoslangen som går foran for å få den ut. Du må rive litt for å få ut dekselet.
			 
			
					
				Re: SJEKKE REG.REIM
				Legg innLagt inn:18 mar 2008 12:09
				av bluesmoke
				ErikG skrev:Det er 5 skruer på det øvre regdekselet. Bare det du trenger skru av for å se om den har hoppet over. Bare å skru de ut. Litt trangt å komme til. Du må skru ut skruen som holder jordingkabelen ved dekselet, skru av motorstiveren, også må du bøye unna servoslangen som går foran for å få den ut. Du må rive litt for å få ut dekselet.
tusen tusen takk skal du ha, et verksted sa di brukte 4 timer for å sjekke det. kan det stemme? er familie men stoler faen ikke på dem forde. så får jo se bruker jeg under 4 så er det ikke sant hvertfall. er dette noe man kan klare å bytte uten å ta motoren ut.?
har byttet på en 2l doch sierrra motor. men er sikker på at der er det langt mellom sammenligning.
takker å setter veldig pris på all hjelp jeg får og har fått på dette forumet.
 
			 
			
					
				Re: SJEKKE REG.REIM
				Legg innLagt inn:18 mar 2008 12:50
				av ErikG
				Går fint å skifte uten å ta motoren. Er bare trangt. Bare ta deg god tid så går det greit. Bytt løpehjul og strammehjul somtidig. sjekk også vannpumpa når du er der. Les her:
http://www.celicatech.com/imagearchive/ ... /EM/EM.htm 
			 
			
					
				Re: SJEKKE REG.REIM
				Legg innLagt inn:09 apr 2008 21:19
				av EBJ
				Hvis verksted bruker 4 timer for å ta opp det øvre dekselet så har de ikke sitt en gt4 før 

 
			 
			
					
				Re: SJEKKE REG.REIM
				Legg innLagt inn:09 apr 2008 21:38
				av tojo
				EBJ skrev:Hvis verksted bruker 4 timer for å ta opp det øvre dekselet så har de ikke sitt en gt4 før 
Hehe nei det var da voldsomt, 4 timer må da være for skifte av reima. 
Er jo ikke all verden til jobb. 

 
			 
			
					
				Re: SJEKKE REG.REIM
				Legg innLagt inn:10 apr 2008 10:44
				av EBJ
				OK Det var ikke gale, skal bytte på min også, har laget trekker selv til å ta vekk reimhjulet på veiven, skal se i helgen hvordan dete virker, blir byttet vannpumpe med det samme og eventuelt oljepumpe hvis den lekker, skal av med dekselet først for å observere.