Side 1 av 1

Ta av krank på trøsykkel

Legg innLagt inn:22 mai 2006 17:50
av seini
Er det mulig å ta av denne uten slik "avtrekker"?

Legg innLagt inn:22 mai 2006 19:09
av dca
trenger vel en umbrako ihvertfall... så sitter den vel på en aksel som skal gå an å trekke av! er vel noen lagre inni der...men mener det skal gå og bare dra den av ja..kan sikkert sitte litt ja!

Legg innLagt inn:23 mai 2006 19:46
av Toi1
Må faen ikke finne på å DRA av kranken da!! :D haha! da kan du glemme den møkka.. du må nokk skru den av men en tang. Trodde gutta kunne dette

Legg innLagt inn:23 mai 2006 22:57
av dca
:D må selvsagt løse den ja! men gjorde detta på en sykkel for maaange mange år siden...husker kanskje ikke heelt men er pedalene gjenget innpå da mener du eller?

Legg innLagt inn:24 mai 2006 23:31
av Toi1
Skal vi se. Pedalen er festet til akselen som går gjennom kranken. Det er jo logisk. Det er "deksler" bak pedalen som må skrus av (disse sitter som faen). Visst jeg ikke hukser feil sitter lagrene fast i dekselet. Var hvertfall ikke noe stress å få ut lagere, det er deksele som sitter.

Legg innLagt inn:24 mai 2006 23:38
av bose
haha.. kom til å tenkt på no her :p litt off topic da men (ts-ogn) :
trø sykkel owners group norway